Sprężystość puchu a właściwości kurtki puchowej

kurtka-puchowa

Wspinaczka górska to aktywność uprawiana zarówno latem, jak i zimą. O ile w lato temperatury są sprzyjające to w tym drugim przypadku samemu trzeba zatroszczyć się o zapewnienie sobie ciepła. Pomogą w tym ciepłe kurtki puchowe. Trzeba jednak wybrać tą najbardziej odpowiednią.

Rodzaje sprężystości puchu w kurtce

Obecnie, na rynku odzieżowym istnieją dwa rodzaje sprężystości puchu proponowanego w kurtkach zimowych. Wybór zależy od tego, co się preferuje. Dlatego też wybierając kurtkę należy umieć rozróżnić te dwa rodzaje. Są to:

– 700 cui – mieszanka szarego puchu kaczek i gęsi,

– 860 cui – czysty, biały gęsi puch (występuje dużo rzadziej).

Oba te rodzaje idealnie nadają się do wypełniania produktów lekkich – zarówno do użytku miejskiego, jak i do kurtek przeznaczonych dla wspinających się po górach. Różnią się zaś tym, że 860 cui jest znacznie cieplejszy. Czyli: wkładając do kurtek po 150 gram obu pierzy, ta z pierzem gęsim będzie dużo cieplejsza. Jeśli będzie chciało się wyrównać poziom ciepła, trzeba będzie do kurtki z 700 cui dołożyć pierza i stanie się ona trochę cięższa, oraz będzie miała większą objętość. Decyzja o wyborze wypełnienia zależy w tym wypadku od indywidualnych preferencji. Kurtka puchowa z 860 cui będzie lekka, niewielkich rozmiarów i bardzo ciepła już przy niewielkiej ilości wypełnienia, ale o 15% droższa. Obecnie to 700 cui jest bestsellerem gdyż są to nadal solidne i wytrzymałe kurtki puchowe, w przystępnej cenie, z niską wagą i zapewniające noszącym bardzo dużo ciepła.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież sportowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz