Na co zwrócić uwagę wybierając kombinezon narciarski?

Zimowe szaleństwo kojarzy się z wieloma różnymi sportami jednak chyba najbardziej, słysząc to sformułowanie, mamy przed oczami stok i jazdę na nartach. Narciarstwo jest sportem znanym, popularnym i chętnie uprawianym, jednak nie najtańszym. Skompletowanie całego sprzętu j stroju może wymagać pewnych nakładów finansowych. Do jazdy przyda się między innymi porządny kombinezon narciarski (sprawdź). Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Wodoodporność

Przede wszystkim dobry strój narciarski powinien być koniecznie wodoszczelny. Nawet jeśli na dworze nie pada, jazda na nartach wiąże się na przykład z częstymi upadkami i jeśli nie chcemy zachorować, powinniśmy szczególnie zadbać o to, by nasz kombinezon narciarski miał wysoki współczynnik wodoszczelności.

Materiał wykonania

Bardzo ważny jest także materiał wykonania. Popularne kombinezony narciarskie wykonane są z przeróżnych pianek, lepszej i gorszej jakości. Istotne jest przede wszystkim to, by materiał posiadał odpowiednią przepuszczalność oraz dobrze odprowadzał wilgoć na zewnątrz. Dzięki temu nie będziemy nadmiernie się pocić, nawet podczas większego wysiłku.

Marka

W przypadku strojów narciarskich marka również nie pozostaje bez znaczenia. Oczywiście nie należy wybierać kombinezonu jedynie ze względu na metkę, ale zdecydowanie warto uważać na nieznane firmy lub produkty typu no name, które pod wieloma względami mogą nie spełniać podstawowych wymogów stroju na narty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież sportowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *