Materiał na spodnie narciarskie

Sezon narciarski zbliża się coraz większymi krokami, jak się do niego przygotować? Odpowiedni sprzęt jest bardzo ważny, niemniej istotny jest także stosowny ubiór. Podczas zimowych szaleństw występuje ryzyko przemoczenia i przemarzania, co może prowadzić do różnych i niepożądanych zachorowań. Z tych powodów odpowiednio dobrana odzież narciarska ma duże znaczenie, przede wszystkim jeżeli chodzi o kurtkę i spodnie narciarskie.

Odzież narciarska nie powinna utrudniać ruchów, nawet podczas największych szaleństw na stoku. Największe znaczenie ma materiał, z którego są uszyte wygodne i wytrzymałe spodnie narciarskie. Powinien on być wysokiej jakości, odporny na wszelkiego rodzaju otarcia, przetarcia, zadrapania i inne. Elastyczne nogawki sprawiają, że uginanie nóg jest swobodne (nie krępuje ruchów kolan). Podczas jazdy na nartach wykonuje się spory wysiłek fizyczny. W nieprzepuszczalnej kurtce i spodniach narciarskich ciało może zachowywać się jak w termosie. Materiał, który będzie przepuszczał powietrze może od tego uchronić. Niektóre materiały zapewniają wentylację ciała i utrzymują suchą powierzchnię skóry, skutecznie odprowadzają pot i działają antybakteryjnie. Materiał nie powinien przemakać, dlatego zastosowanie membrany ma spore znaczenie. Im wyższy współczynnik, tym kurtka i spodnie będą mniej przemakać. Niektóre modele posiadają również nieprzemakalne zamki, dzięki którym wilgoć nie dostaje się do ciała i do dokumentów w kieszeniach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież sportowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *