Kurtki softshell – dla osób aktywnych i nie tylko

Nastała jesień, a wraz z nią zimne i wietrzne dni, więc czas wyjąć z szafy ciepłą odzież. Niektóre elementy garderoby będą na pewno wymagały odświeżenia lub wymiany na nowe. Na chłodne dni najbardziej potrzebna będzie odpowiednia kurtka. Pozostaje decyzja: jaką wybrać?

Materiał softshell na kurtki i nie tylko

Bardzo modne stały się ostatnio kurtki softshell. Warto wiedzieć czemu zawdzięczają one tak duże zainteresowanie. Wypada zacząć od wyjaśnienia czym jest softshell. To po prostu grupa nowoczesnych tkanin stosowanych do szycia odzieży sportowej, outdoorowej, turystycznej oraz wspinaczkowej.
Materiał typu softshell składa się z trzech warstw:
– zewnętrznego poliestru,
– membrany,
– wewnętrznej dzianiny lub krótko strzyżonego polaru.

Najlepsze kurtki https://www.polarsport.pl/odzie/kurtki/kurtki-nieprzewiewne.html

Zatem odzież wykonana z tej tkaniny nie tylko chroni przed działaniem wiatru, ale odznacza się również wysoką oddychalnością (doskonale odprowadza parę wodną produkowaną przez skórę podczas wysiłku). Dlatego też osoby posiadające kurtkę softshell, wybierając się na jesienny spacer lub przebieżkę po parku, nie potrzebują zakładać pod nią niczego więcej poza koszulką termiczną czy zwykłym T-schirtem. Oczywiście zimą trzeba będzie założyć coś więcej, np. sweter czy polar.

Kurtki softshell – zakupy

Kupując dla siebie kurtkę softshell, warto zwrócić uwagę na pewne szczegóły, np. rodzaj zastosowanej membrany, która ma wpływ na oddychalność materiału. Ważny jest też sam krój kurtki – powinna być dobrze dopasowana przy aktywności sportowej, nieco luźniejsza do codziennego stosowania. Warto też zwrócić uwagę na jej elastyczność, rozciągliwość i grubość, które należy dobrać w zależności od potrzeb.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież sportowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *