Jakie kryteria powinna spełniać bielizna sportowa?

bielizna-sportowa

Odzież używana podczas treningu powinna spełniać specyficzne wymagania. Musi być elastyczna i gwarantować maksymalny komfort nawet w czasie długotrwałego wysiłku fizycznego. Nie powinna sprzyjać poceniu się i musi dobrze chłonąć wilgoć. Te kryteria dotyczą także bielizny.

Dlaczego warto postawić na sportową bieliznę?

Jednym z często popełnianych błędów przez osoby, które zaczynają ćwiczyć, jest trenowanie w zwykłej, codziennej bieliźnie. To może mieć poważne konsekwencje, przede wszystkim dla wygody osoby uprawiającej sport. Noszona na co dzień bielizna jest niedostosowana do potrzeb sportowca – będzie się odgniatała, powodowała otarcia, obniżała poziom komfortu.

Najlepszym wyborem na trening jest dedykowana sportowcom bielizna sportowa (zobacz tutaj), którą zaprojektowano specjalnie z myślą o intensywnym wysiłku fizycznym.

Jak rozpoznać dobrej jakości bieliznę sportową?

Kupując sportową bieliznę, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim najlepiej wybierać produkty renomowanych producentów, którzy specjalizują się w odzieży sportowej. Kupowana bielizna powinna być idealnie dopasowana rozmiarem, nie może obciskać ani być zbyt luźna. Zarówno majtki jak i stanik powinny być wykonane z miękkiego, elastycznego materiału, który dobrze chłonie wilgoć i nie sprzyja poceniu się. W przypadku pań bardzo ważny jest sportowy stanik, który skutecznie potrzyma biust, ale nie będzie wbijał się w ciało.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bielizna i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *